Letošní zimní olympiádu v Pchjongčangu předběhli školáci z Altreichenau, Lackenhäuser a Borových Lad.

Ve středu 24. ledna 2018 se totiž setkali v Mittelschule Neureichenau, která zastřešuje obě menší německé základní školy, čeští a němečtí školáci na svém prvním projektovém dni.

Po vřelém přijetí paní ředitelkou Andreou Gibis a osvěžujícím občerstvení se představili společnou českoněmeckou písní a zdravicí všichni ti, kteří se učí jazyku partnerské školy. 

A pak to všechno vypuklo. Čekalo nás losování do smíšených 4 členných družstev, seznamovací hry, informace o olympiádě, let do Pchjongčangu, kterému se nevyhnuly ani turbulence, vzdušné díry a nouzová přistání, a pak 15 vtipně připravených zimních disciplín, na kterých se smíšená družstva během 2 hodin vystřídala. 

lada01

Během této doby bylo současně do slova a do písmene 56 dětí v pohybu. Prvenství nezískalo žádné družstvo, ale disciplíny jako biatlon, skoky a jízdy se psím spřežením…

lada02

Perfektně organizačně připravená sportovní soutěž, přátelská atmosféra i sportovní výkony dětí, to jsou synonyma pro tento den. Odměnou nám všem byly nejen medaile, ceny fair play, řízek k obědu…, ale zejména pohoda, přátelství, spokojenost a úsměvy na všech tvářích.

lada03

Těšíme se na další setkání, tentokrát v Borových Ladech na orientačním běhu. :-) 

Alena Braunová, ZŠ a MŠ Borová Lada