A přišel dětmi dlouho očekávaný den - vyrazili jsme na třídenní jazykový kemp a to do Schullandheim Habischried v Bavorsku. Do Habischriedu jsme dorazili 15. 5. 2019 kolem 11.00 hod, děti se ubytovaly a pak jsme si prošli celý objekt, který byl tak trochu bludiště, což se dětem velmi líbilo. Po chutném obědě jsme se ve skupinách střídali v herně s ping-pongovými stoly a fotbálkem a v tělocvičně. Po krátké pauze jsme pak před večeří nacvičovali opět ve skupinách jednotlivé části pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků bratří Grimmů. Druhý den po snídani jsme s nácvikem pokračovali. Po obědě jsme se vypravili na tříhodinový výlet na vrchol Einödriegel (1121) a na Geißkopf (1097 m nad m.), pak si děti mohly vyběhnout na rozhlednu na vrcholu Geißkopfu. Celou cestu nám pršelo, ale to nám nevadilo - byli jsme přeci na Šumavě! Před večeří jsme společně sehráli divadlo a moc jsme se u toho nasmáli. Po večeři jsme hráli karty a jiné společenské hry. Poslední den nás čekal výlet do Sankt Englmaru do muzea s interaktivní výstavou Xperium. Po obědě v místní restauraci jsme se vydali na velmi dlouhou cestu domů.

4

Sprachcamp Železná Ruda 10. - 12. 10. 2018

Po dlouhém plánování a těšení nastal ten den. Mnohé děti mě už dva dny před odjezdem zastavovaly na chodbách školy, že už nemohou spát, jak moc se těší.

Ráno jsme se všichni sešli v budově školy, zkontrolovali potřebné náležitosti, spočítali drobečky a vyrazili na Šumavu. Cesta uběhla rychle. Jakmile jsme dorazili do hotelu Engadin, ubytovali jsme žáky, děti hned prolétly celý hotel a pokoje svých kamarádů. To už ale dorazili kamarádi z Německa. Poté co se i oni ubytovali, sešli jsme se v jídelně, protože jen tam se mohli provádět společné akce, jelikož počet celé skupiny včetně dospělých byl 49. Po oficiálním uvítání jsme se hned pustili do výroby jmenovek - děti si ozdobily a popsaly kšiltovky a dílo se moc povedlo. Následoval oběd s poledním klidem a hned potom jsme se vydali po dvou skupinách na šipkovanou s plněním různých úkolů. Z procházky jsme se vrátili až těsně před 18:00 hod a to už následovala večeře. Po večeři jsme pro děti uspořádali večerní procházku s překvapením - návštěvou místní kavárny Charlotte, ve které jezdí u stropu vláček. Návrat do hotelu bylo malé noční dobrodružství.

Druhý den ráno po snídani jsme vyráběli z nasbíraných přírodnin lapače zlých snů a podzimní kloboučky. Hned po obědě dorazil do hotelu tým sympatických mladých lidí z Tandemu. Měl připravený skvělý dvojjazyčný program, který trval až do večeře a opravdu jen silné kusy vydržely. Mladší děti ke konci už posedávaly a zívaly, přeci jenom byly mladší. Po večeři všichni dostali taštičku s malou baterkou a sladkostmi na památku, pak měly děti chvilku volno, ale my dospělí jsme nelenili - připravili jsme noční hru. Děti měly strach, ale nakonec všichni "bojovku" zvládli se ctí a bez slziček.

Třetí den jsme se po snídani všichni sbalili, uklidili pokoje, což nebyl pro mnohé lehký úkol, udělali pár společných fotek a vyrazili do Plzně do ZOO. Už na nás čekaly dvě mladé slečny, které nám poskytly vyčerpávající informace v rámci komentované prohlídky. Po obědě v místní africké restauraci si žáci ještě prošli celou zahradu a kolem 15:00 hod jsme se u vchodu rozloučili s dětmi z Německa.

Sprachcamp se opravdu velmi povedl, počasí bylo nádherné, celou dobu svítilo sluníčko a nám čas společně krásně, ale rychle uplynul. V květnu v Německu .... auf Wiedersehen.

IMG 20181010 114045mIMG 20181010 162109mIMG 20181012 091447m