Vimperská základní škola hostila v pátek 6. října partnerskou školu z Grafenau. Děti z 2. a 3. třídy, které nad rámec vyučování navštěvují od září v rámci projektu kroužek němčiny, si připravily krátké přivítání formou písniček a říkanek, které naučily své německé kamarády. Celým dnem provázeli děti trpaslíci. Trpaslíkové puzzle pomohlo děti rozdělit do smíšených česko-německých skupin, ve kterých celý den plnily úkoly. Po dopolední svačině se děti odebraly ven, kde je již netrpělivě očekávali dva policejní psi. Při ukázce práce psovodů se děti dozvěděly mnoho zajímavého o výcviku psů Městské policie Prachatice. Poté bylo potřeba se zahřát. V tělocvičně jsme si zaběhali a vyzkoušeli novou míčovou hru kinball, při které jsme si užili spoustu legrace.

projekt day1 anon s

Uplatnil se skupinový duch a bylo jedno, zda hráči mluví německy či česky. To však bylo rozhodující, když se děti ve skupinkách snažily své kamarády ze sousední země naučit čísla od 1 do 12. Protože při sportu rychle vyhládne, těšili jsme se na oběd, který přichystaly paní kuchařky ve školní jídelně – svíčkovou na smetaně s knedlíkem, českou národní specialitu, kterou musí ochutnat každý cizinec, když zavítá do Čech. Byla výborná. 

Po obědě nám přálo počasí, sice byla zima, ale nepršelo, a tak jsme se mohli vydat do zámeckého arboreta, kde nás na Trpasličí stezce čekaly česko-německé úkoly. 

projekt day2 anon s

Za splněný úkol získal každý razítko, a kdo obdržel všech šest, mohl se odebrat na nádvoří vimperského zámku a hledat poklad. V truhle, kterou děti našly schovanou ve sklepení, se nacházelo mikádo. Následovalo rozdávání pokladu, diplomů za účast na Trpasličí stezce a odpoledního svačinového balíčku.

projekt day4 anon s

Plni dojmů z celého dne odjížděli naši kamarádi do Německa a my jsme se rovněž těšili domů, až se podělíme o spoustu zážitků. Byl to moc pěkný den, děkujeme trpaslíkům – pomocníčkům za organizaci.