Těšíme se! Těšíme se na výlet! Těšíme se na výlet za kamarády! Těšíme se na výlet za kamarády do Grafenau!

Den D je tady. Scházíme se brzy ráno před školou, abychom stihli být v 9 hodin v bavorské partnerské škole. Po krátkém přivítání paní ředitelkou Christine Weiß a prezentaci o městě Grafenau následuje svačina v podobě preclíku tak, jak ho neznáme.

graf 01

Zatímco Češi si namažou máslo na preclík, Němci si jej rozříznou. Je to jinak, než jsme zvyklí, ale to vůbec nevadí. Posilněni a rozděleni do barevných skupin pomocí kšiltovek jako při prvním projektovém dnu ve Vimperku začínáme řešit (nejen) jazykové úkoly rozmístěné po škole.

Graf 03

 Přichází další zjištění – slova se někdy velmi podobají a rozumíme si, např. Asien - Asie, Giraffe – žirafa. Čeká nás také tvoření s velikonoční tematikou, na jednom stanovišti si všichni vyrábíme velikonoční sáček s motivem zajíčka, na dalším barvíme vajíčka a žasneme nad vzniklými barevnými kombinacemi.

Graf 02

Po výborném obědě se chystáme na tvz. Schnitzeljagd po městě. Řízky cestou nenajdeme, zato však počítáme, kolik jsme cestou potkali medvědů. Pro vysvětlení - symbolem města Grafenau je medvěd a je tu vidět a slyšet opravdu na každém kroku - třeba lázeňský park Bäreal, bankovka Bärenzehner, město medvědů Bärenstadt atd. Každá skupina vybavena plánkem projde kolem několika zastavení, vyslechne si komentář paní učitelky a odměnou nám jsou velikonoční dárečky do vytvořeného sáčku.

Graf 05

Cílovou stanicí je dětské hřiště s dřevěným domem ve stromoví. Vůbec nám nevadí, že je celodenní mráz a tváře máme zimou červené, vyřádili jsme se o sto šest.

Graf 06

Na půdě školy jsme si ještě předali dárečky, snědli velikánského čokoládového muffina k svačině a tím završili náš společný den. Plni zážitků, dojmů a radosti, a zároveň příjemně unaveni se vydáváme na cestu domů.

Kamarádi, díky za pěkný den. Tak zase v květnu na viděnou!