Na úterý 12. 6. 2018 jsme pozvali děti z Grundschule Zwiesel k nám do Železné Rudy na náš druhý společný projektový den. Ten byl tentokráte v režii českého týmu. Celý se nesl v duchu motta „Na jedné vlně“.

Tento příznačný název jsme si zvolili právě proto, že vystihuje jak naše společné cíle, tak vzájemnou propojenost. Chceme být na jedné vlně – chceme se přátelit, i když si slovy ještě moc nerozumíme. Chceme stírat rozdíly a být jeden tým i přesto, že je obtížné komunikovat. Chceme si užívat zábavu, i když často pramení z nepochopení. Chceme být na jedné vlně – a je fajn, že už tak trochu jsme. Kdybychom nežili v době e-mailů, mohli bychom kamarádům do Německa posílat vzkazy po Řezné. Dopis by přeplul přes hranice a pokračoval by po Regenu dál. Pravda, jen odpovědí bychom se asi nedočkali. Proti proudu se vzkazy špatně posílají.

V duchu našeho motta jsme vyrobili úžasný plakát, ze kterého jsme měli opravdu velkou radost – stejně jako z celého dne, kdy jsme poznávali město, školu, dováděli v tělocvičně a vlastně se i trochu učili.

Jsme zvědaví, jak dopadne náš první společný třídenní kemp, který plánujeme na začátek podzimu. Věříme však tomu, že společně navážeme tam, kde jsme posledně skončili.

 P6120009mP6120012mP6120019mP6120043mP6120072mP6120081m